26 Ekim 2013 Cumartesi

Schokoladenfest am verkaufsoffenen Sonntag

Welcher Liebhaber von süßen Leckereien träumt nicht davon, einmal die feinsten Pralinen & Schokoladen verschiedenster Chocolatiers testen zu dürfen? Beim Schokoladenfest im Designer Outlet Berlin am verkaufsoffenen Sonntag, 03.11.13 ist das jetzt wieder möglich! 

Die großen & kleinen Leckermäuler unter Ihnen können von 13-19 Uhr in die Welt der Schokoladen abtauchen, die Herstellung von Pralinen beobachten und die eine oder andere süße Kreation probieren. 

• Lindt – probieren Sie bei Lindt Maître Chocolatier handgemachte Schweizer Schokoladenträume
• Confiserie Heilemann - Kreationen erlesener Chocoladen-Köstlichkeiten
• Berliner Kaffeerösterei –die letzte Privatmanufakturen in Deutschland
• Rausch - Schokolade aus den besten Edelkakaos der Welt
• Felicitas - Entdecken Sie die Schokoladenseite der Lausitz, Belgische Pralinen, Tafelschokoladen uvm.
• Argenta - die legendäre Schokoladenmarke Argenta aus Wernigerode 
Zusätzlich gibt’s wieder verschiedenste Mobile für die herzhaften Essen unter Ihnen z.B. der Bratwurst Ape, das Coffee Bike oder der Leopold Raclette Ape – Feine Käse auf Brot. 

Spenden hilft das ganze Jahr! Beim Designer Outlet Berlin Kuchenverkauf, haben unzählige Mitarbeiter des Centers für den guten Zweck verschiedenste Kuchenkreationen selbst gebacken. Mit dem Erlös unterstützen wir, bereits schon das ganze Jahr, den Elisabethstift. Sie können also selbstgebackenen Kuchen genießen und dabei noch etwas Gutes tun. 

25 Ekim 2013 Cuma

The M Missoni Urban Safari style from head-to-toe: do you prefer the Jacket & Trousers or Sweater & Skirt combination Don't miss the amazing details...

'Kırılma Noktası' İstanbul Moda Haftası'ndaydı…


İstanbul bu sene ikinci kez en heyecanlı etkinliklerden birine ev sahipliği yaptı. 7 - 11 Ekim arası Kuruçeşme’de gerçekleşen İstanbul Fashion Week birbirinden farklı defilerle moda severleri bir araya getirdi. Genç tasarımcı Ayhan Yetgin herkesten önce deneme fırsatı bulduğu Samsung Galaxy Note 3’ü ile Fashion Week’te yerini aldı. Ayhan Yetgin’in Note 3 deneyimini paylaştığı yazıyı okuyarak Galaxy Note 3 benim olmalı diyebilirsiniz:

Moda haftası tasarımcıların her şeyi ortaya koyup, sınırlarını sonuna kadar zorladıkları bir hafta. Bu sene ikinci kez kendi tasarımlarım podyumdaydı… Moda ile dolu günler aynı zamanda heyecanlıydı da. Zaman zaman yoğunluktan paniğe kapıldığım anlar da oldu.  İşte öyle anlarda insan hiçbir şeyi kaçırmayan bir yardımcıya ihtiyaç duyuyor. Neyse ki bu sene moda haftasında yalnız değildim…

Note 3, güçlü işlemcisi ve çoklu görev seçenekleriyle defilemin olduğu gün benim hızıma yetişebildi. Etrafımda olup biten her şeyi takip etmemi daha da iyisi kontrol altında tutmamı sağladı.

Not defteri bir tasarımcının olmazsa olmazıdır. Backstage yoğunluğunda bile aklıma gelen fikirleri hızlı ve kolayca not alabilmek büyük avantajdı. Defile notları, yeni projeler, tasarım için yeni materyalleri unutmadan S Note’a yazdım. S Pen’in performansından memnun kaldım. Şimdi yeni koleksiyon için çalışma zamanı…
              
Mailler, mesajlar, bildirim ve aramalar yoğunluk dinlemeden gelmeye devam etti tabii. Ben mankenlerin kıyafet hazırlıkları ve ayakkabılar arasında kaybolmuşken Samsung Galaxy Gear kolumdaydı, Note 3 ise çantamda. Gear ile; gelen mesajları okudum, aramalara cevap verdim, hatta fotoğraf bile çektim.

Mankenlerimi herkesten önce yine ben fotoğrafladım. Note 3’ün geniş ekranı ve 13 megapiksel kamerasını bir deneyen bir daha vazgeçemez. Video çekerken görüntüyü yavaşlatıp hızlandırmak bile benim elimde. Keyifli foto-video deneyimi buna denir.
   
Zaman geldi. “Kırılma Noktası” adını verdiğim koleksiyonumla defilede yerimi aldım.  Koleksiyonumu hazırlarken lisede kullandığımız deney tüplerinin formu bana ilham vermişti. Keskin çizgiler, elbiselerimin detaylarında gizliydi.

Defile sonrası hem diğer defile videolarına göz attım, hem de çizimlerime devam ettim. Defilem ve moda haftası geride kaldı ama Note 3’ümde sakladıklarım hep benimle olacak. Galaxy Note 3 ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Bir bumads advertorial içeriğidir.