24 Nisan 2013 Çarşamba

Zeynep Tunuslu

1962 yılında doğdu. Eğitimine Ankara’da Maltepe İlkokulu’nda başladı. Diplomasını, babasının İzmir olmasıyla İzmir Hakimiyeti Milliye İlkokulu’ndan aldı. 1980 yılında TED Ankara Koleji imtihanını kazandı. Babası İstanbul’a tayin edilince, okulu yatılı olarak okudu. Hacettepe Üniveristesi İngiliz Filolojisi Bölümü’nü kazandı. Okulu bir yıl sonra bıraktı. Modaya ilgisi küçük yaşta ortaya çıktı. 11 yaşında kendi elbiselerini kendisi dikmeye başladı.
İş hayatı
Hacettepe Üniveristesi İngiliz Filolojisi Bölümü’nü bırakarak Milano’ya gitti. Milano’dan Türkiye’ye döndü ve çalışma hayatına atıldı. Tina adlı bir yahudi hanımın yanında iş hayatına girdi. Altı ay sonra, bir moda fuarında Mudo’nun sahibi Mustafa taviloğlu ile tanıştı. Taviloğlu ile tanışması kendisine moda dünyasının yolunu açtı. İki yıllık vitrin dekoratörlüğü yaptı. Bundan sonra Mualla Özbek’in yanında çalışmaya başladı. Bu arada İstanbul Maslak’ta küçük bir yer kiralayarak kendi işini kurdu. Önce İstanbul Osmanbey’de, ardından Ankara ve İzmir’de mağazalar açtı.
1996 yılında gazeteciliğe başladı. Doğan Grubu’nda Haber Extra adlı dergide yazdı. 1995′te oğlu Kanat için birinci yıl armağanı olarak bir kitap yazdı